В період свят та довгих вихідних дуже популярні поїздки на природу, тому потрібно, про всяк випадок, освіжити в пам’яті актуальну інформацію стосовно кліщів.

Голодні кліщі найактивніші з другої половини квітня до середини липня.

Захистити тебе від кліщів може правильно підібраний одяг.

  • Найкраще, якщо верхній одяг буде виготовлений із гладких тканин, на яких кліщу утриматись складніше, ніж на шорсткуватий.
  • Верхня куртка, сорочка або футболка повинні бути заправлені в штани під гумку або ремінь.
  • Низ штанів – найбільш імовірний шлях проникнення кліща на тіло, тому їх треба підтягнути до щиколоток, заправити у високі носки або в чоботи.
  • Ґудзики рукавів також варто застебнути і стягти на зап’ястях.
  • На голову краще надягти при-пасовану шапочку, тому що у волоссі відшукати кліща, що потрапив туди, дуже важко.

Коли кліщ проникає під одяг, він не кусає відразу, а ще якийсь час плазує по тілу, у пошуках зручного місця. Якщо бути досить уважними, то плазуючого по шкірі кліща можна відчути і вчасно видалити. Через кожні 2-3 години бажано оглядати відкриті ділянки тіла, а ввечері (якщо ви в багатоденному поході) проводити ретельний огляд усього тіла.

При цьому треба пам’ятати, що видалити кліща із тканини простим струшуванням неможливо. У місцях масового скупчення кліщів огляд доводиться проводити ледве не щопівгодини.

Укус кліща практично непомітний: комаха вводить у ранку знеболюючу речовину. Найчастіше кліщ упивається в пахвові западини, у шию, у шкіру за вухами, але може виявитися в будь-якому іншому місці.

Кліща, що всмоктався, не можна намагатися видавити або різко висмикувати. Пропонуємо вам такий метод видалення кліща:

- Візьміть кільце (перстень) з високими стінками (за типом обручки). Притисніть його щільно до шкіри так, щоб кліщ знаходився в центрі, і наповніть олією. У результаті такої обробки кліщ не зможе дихати, так як органи дихання у нього знаходяться у черевці. І він починає послаблювати хватку і може навіть самостійно звільнити вашу шкіру. Або ж ви витягнете його за допомогою пінцету (поступово розхитуючи).

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!